Projekt

post-apocalyptic-movies-27-1.jpg

Afterworld - Oficiální videoklip

STUDIO: Wolfandeer

REŽIE: Daniel Křižka

HUDEBNÍ SKUPINA: Wishmasters 

Souhrn:

Oficiální videoklip k písni Afterworld od Wishmasters, opět z prostředí post-apokalyptického fantasy prostředí. Klip je momentálně v produkci a probíhá natáčení na Bledowské poušti v Polsku, v Praze a Olomouci. Část produkce se odsunula na rok 2018 z technických důvodů a tak se premiéry dočkáme nejspíše v průběhu tohoto léta.


Příběh:

V roce 2990 se na planetě Zemi stala zásadní událost, která kompletně změnila chod společnosti a myšlení lidí. Ti, kteří vládli magickými schopnostmi, se rozhodli, že lidstvu své tajemství v dobré víře odhalí, aby jim pomohli řešit tehdejší problémy, jako například nové globální nemoci, či zhoršující se hladomor v afrických zemích. Nejvyšší vůdci Magické rady si naivně mysleli, že lidstvo je na tento krok připraveno a magii, která tu byla odjakživa, přijmou. První rok si skutečně mysleli, že se tak stalo, nicméně ten následující se situace změnila a věci se začaly ubírat špatným směrem.

Představitelé většiny zemí se začali mezi sebou podezřívat, že při jednáních používají magii kvůli politickému prospěchu a obohacování pouze vlastní země, nikoliv pro blaho celé planety. Hádky a rozepře způsobili třetí světovou válku, která vypukla v roce 2992 a která měla katastrofální následky, jelikož byly použity nukleární zbraně, které odklonily planetu z oběžné dráhy, čímž se změnilo klima, a planeta začala umírat. Toho využil jeden z pěti členů Magické rady Ruat, který kolem sebe shromáždil následovníky, díky černé magii chopil vlády nad světem a pár desítek tisíc lidí, kteří přežili, si zotročil. Zbývající členové Yve, Jake, Matt a Maugrath se mu rozhodli postavit, jenže Ruat byl nejsilnější a všechny až na Yve, které se díky tomu, že za ní Maugrath obětoval svůj život, povedlo na poslední chvíli utéct. Umírající Maugrath Yve slíbil, že jednoho dne se opět vrátí mnohem silnější než dřív a zničí Ruata jednou provždy. Dal ji stvůj medailon a řekl ji, ať ho dá jeho reinkarnaci, že je prý důležitý.

Z tohoto slibu se časem stala legenda, která byla za dvě stě let takřka zapomenuta. Jediný, kdo si onen slib stále pamatoval, byla Yve, která díky němu neztrácela vůli žít a Ruat, který ho pokládal za směšný, nicméně uvnitř jeho mysli stále plodil strach.

Afterworld

Země postupně dál umírala pod krutovládou Ruata, který neustále stavěl nové továrny, jež vypouštěly do ovzduší jedovaté plyny. Moře se výrazně zmenšilo, skoro všechny rostliny a zvířata vymřely a většinu souše pohltila rozrůstající se poušť. Yve od té doby kolem sebe shromáždila pár set lidí (ti co vládli magií i obyčejné) a společnými silami zbudovali město Emrei v horách na okraji velkého jezera, které zabezpečila ochrannými kouzly před Ruatem a jeho spojenci. Jednalo se vůbec o poslední svobodné a bezpečné místo na planetě, na které se Ruat bál zaútočit.

Yve, která byla obdařena stejně jako Ruat a hrstka dalších mágů darem nesmrtelnosti se často sama vydávala na dlouhé cesty napříč světem, aby alespoň trochu pomáhala lidem, kteří byli utiskovaní vládou Ruata. Sama se mu však postavit neodvážila, protože na ni byl až příliš silný.

PREMIÉRA | LÉTO 2018