Projekt

City of Emrei

STUDIO: Wolfandeer

REŽIE & VFX: Daniel Křižka

KAPELA: Wishmasters

Souhrn:

Jedná se o naše první lyric video. Chtěli jsme zde propojit žánr hudebního videoklipu a běžného lyric videa. Spolu s písní pak vznikla jedinečná kombinace hudby, vizuálních efektů, akce a pohybu ve futuristickém prostředí města Emrei. Píseň je součástí alba Afterworld, které má vyjít v průběhu roku 2018.

PREMIÉRA | 3. ČERVENCE 2017

2_2_2017-05-12_11.52.16.png
DSC_9818.jpg

Příběh:

V roce 2990 se na planetě Zemi stala zásadní událost, která kompletně změnila chod společnosti a myšlení lidí. Ti, kteří vládli magickými schopnostmi, se rozhodli, že lidstvu své tajemství v dobré víře odhalí, aby jim pomohli řešit tehdejší problémy, jako například nové globální nemoci, či zhoršující se hladomor v afrických zemích. Nejvyšší vůdci Magické rady si naivně mysleli, že lidstvo je na tento krok připraveno a magii, která tu byla odjakživa, přijmou. První rok si skutečně mysleli, že se tak stalo, nicméně ten následující se situace změnila a věci se začaly ubírat špatným směrem.

Představitelé většiny zemí se začali mezi sebou podezřívat, že při jednáních používají magii kvůli politickému prospěchu a obohacování pouze vlastní země, nikoliv pro blaho celé planety. Hádky a rozepře způsobili třetí světovou válku, která vypukla v roce 2992 a která měla katastrofální následky, jelikož byly použity nukleární zbraně, které odklonily planetu z oběžné dráhy, čímž se změnilo klima, a planeta začala umírat. Toho využil jeden z pěti členů Magické rady Ruat, který kolem sebe shromáždil následovníky, díky černé magii chopil vlády nad světem a pár desítek tisíc lidí, kteří přežili, si zotročil. Zbývající členové Yve, Jake, Matt a Maugrath se mu rozhodli postavit, jenže Ruat byl nejsilnější a všechny až na Yve, které se díky tomu, že za ní Maugrath obětoval svůj život, povedlo na poslední chvíli utéct. Umírající Maugrath Yve slíbil, že jednoho dne se opět vrátí mnohem silnější než dřív a zničí Ruata jednou provždy. Dal ji stvůj medailon a řekl ji, ať ho dá jeho reinkarnaci, že je prý důležitý.

Z tohoto slibu se časem stala legenda, která byla za dvě stě let takřka zapomenuta. Jediný, kdo si onen slib stále pamatoval, byla Yve, která díky němu neztrácela vůli žít a Ruat, který ho pokládal za směšný, nicméně uvnitř jeho mysli stále plodil strach.

---

Město Emrei zbudovala Yve spolu s několika mágy i obyčejnými lidmi, kteří třetí světovou válku přežili. Cítila, že planeta umírá a proto shromáždila co nejvíce přeživších, aby zbudovali místo, kde by mohli dál v klidu žít své životy. Město dokola obklopuje magická bariéra, která ho chrání nejen před cizími návštěvníky a Ruatem samým, ale udržuje i vhodné klima, aby tu mohly dál růst rostliny a žít zvířata. Co ji ale dodává energii neví nikdo, jen Yve. Říká se, že navšívila místo, o kterém se tvrdí, že dávno neexistuje. Projít skrze ni se dá pouze v případě, má-li dotyčný na paži vytetovaný znak Yve. Těch lidí nebylo moc. Yve své znamení nerada někomu propůjčovala, protože s každým dalším člověkem, který ho dostal, se zvyšovala šance, že někoho zajmou a s jeho pomocí se dostanou dovnitř. Obyvatelům se moc nelíbilo, že musejí zůstavat jen ve městě, často si i stěžovali, ale Yve si stála za tim, že je to pro jejich dobro. Město jako takové se nachází uprostřed bariéry na vysoké hoře, díky čemuž je v případě zničení bariéry i tak dobře chráněno před útokem nepřátel. Energii si získává z jezera na severní straně. Yve si bohužel uvědomuje, že bariéra nevydrží věčně a jednou Ruat přijde na to, jak ji prolomit.

(zdroj: album Afterworld)