DSC_9085.jpg

Mia Křižková

Mia se narodila v Mostě, kde také chodila na Základní Školu s uměleckým zaměřením na hudbu a zpěv, čemuž se pak aktivně věnovala 14 let. Vystudovala Střední Průmyslovou Školu v oboru stavebnictví. Po úspěšném dokončení studia se začala věnovat kreslení, keramice a později líčení. Vztah k fotografii si vypěstovala především díky svému otci a dědovi. V roce 2012 pak odstartovala svou úspěšnou dráhu fotografky.

V roce 2015 se zúčastnila Mistrovství Světa World Make-up Wars, kde vyhrála cenu za 1. místo v kategorii "Make-up WARRIOR", 2. místo v kategorii "Battle of FACES",  a 3. místo v kategorii "Make-up MERCENARY". Celkově tak skončila na 2. pozici v celé soutěži.

Dále pak obdržela cenu za 2. místo na Mezinárodním Mistrovství České Republiky v Make-upu, a to dva roky po sobě (2015, 2016).

V rámci sbírání vizážistického portfolia se začala sama učit fotit a pózovat objekty před kamerou. Později zjsitila, že její nejlepší dílo je to, které si vytvoří celé sama - od líčení, úpravy účesů, stylingu, přes focení až k výsledné úpravě fotografie v post-procesu.

Mezi její oblíbené kategorie patří samostatné, párové a rodinné focení, svatby, fashion a v neposlední řadě také focení koncertů a komerčních zakázek pro divadlo, firmy, či agentury. Často vytváří fotografie na obaly a booklety hudebních alb pro různé interprety a kapely.

V roce 2017 se začala věnovat marketingu a spravování sociálních sítí umělců v hudebním vydavatelství.